Kiedy i jak zapraszać na uroczystość

Nasze życie obfituje w ważne wydarzenia. Wesele, chrzest, komunia, urodziny, imieniny czy też różnego rodzaju rocznice to uroczystości, które warto celebrować z przyjaciółmi i spędzać je w rodzinnym gronie. W natłoku spraw związanych z ich odpowiednią oprawą i przygotowaniem nie możemy jednak zapomnieć o właściwym sposobie zapraszania naszych gości. Chociaż wydaje się to banalnie proste wiąże się z pewnymi istotnymi kwestiami, dzięki którym nasi bliscy poczują, że są dla nas ważnymi osobami.


zaproszenia-slubne-hobby

Ważne bezpośrednie spotkania

zaproszenie-lajkonik Przy takiej okazji jak ślub, osobiste zapraszanie gości jest bardzo pozytywnie odbierane i traktowane jako przejaw szacunku oraz elegancji. Daje nam to szansę poznania członków rodziny partnera oraz stanowi doskonałą okazję, aby zacieśnić więzi rodzinne i poznać się nieco lepiej. W ten sposób można również zaprosić bliskich na chrzest, komunię czy też 18-te urodziny. Warto wykorzystać wówczas takie momenty, jak Święta Bożego Narodzenia, gdyż cała rodzina zbiera się wtedy zazwyczaj w jednym miejscu, co ułatwia w znaczący sposób wręczanie zaproszeń, nawet tym bliskim, których na co dzień nie widujemy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również omówić szczegóły ceremonii, takie jak transport, nocleg czy też menu z większą liczbą potencjalnych gości, co w znaczący sposób ułatwi nam wszelkie prace przygotowawcze.

Za pośrednictwem poczty

zaproszenie-na-slub-pocztowka-znad-morza Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy to osoby, którym należy wręczyć zaproszenie osobiście, mieszkają w miejscowościach znacząco oddalonych lub z innych powodów w danym okresie nie ma możliwości bezpośredniego spotkania się z nimi. W takiej sytuacji warto wysłać zaproszenia pocztą. Należy to jednak zrobić z wyprzedzeniem, tak aby goście zdążyli się odpowiednio przygotować - wziąć kilka dni urlopu, kupić odpowiedni strój czy też upominek. Warto również mieć na uwadze możliwość wystąpienia opóźnień wynikających z problemów poczty z dostarczeniem przesyłki. W następnym kroku należy zadzwonić do adresata, aby potwierdzić nadanie korespondencji i ustnie zaprosić na wydarzenie. Można wówczas powtórzyć wszelkie istotne informacje związane z uroczystością oraz wytłumaczyć powody, dla których nie możemy zaprosić gości osobiście

Spersonalizowana forma kluczem do sukcesu

zaproszenie-slubne-kujawski-wzor Kiedy wysyłamy zaproszenia pocztą, warto zadbać o to, aby nasi goście czuli się docenieni. Można tego dokonać poprzez przygotowanie specjalnego zaproszenia, które powinno być przede wszystkim spersonalizowane. Należy również mieć na uwadze to, aby było ono estetycznie wykonane i miało ozdobną formę. Chcąc zyskać przychylność gości, można własnoręcznie wpisać imiona i nazwiska bliskich, pamiętając o ich poprawnej odmianie. Warto również dołączyć specjalnie przygotowany list, w którym zawrzemy informację o tym, że bardzo byśmy chcieli, aby przygotowywana przez nas uroczystość rodzinna odbyła się z ich udziałem.

Niezależnie od tego czy samodzielnie zapraszamy naszych gości czy też robimy to za pośrednictwem poczty, warto pamiętać o tym, aby zostały one doręczone odpowiednio wcześnie. Wówczas nasi bliscy zdążą się do wydarzenia przygotować.