Nadzwyczajkowy poradnik

Nadzwyczajkowy poradnik

Produkcja papeterii ślubnej w sklepie Nadzwyczajki.pl

1. Co Nadzwyczajki.pl produkują

Sklep specjalizuje się w produkcji:

 • Zaproszenia ślubne
 • Winietki imienne na stół weselny
 • Zawieszki na alkohol weselny
 • Etykiety - Naklejki na Wódkę
 • Menu weselne
 • Podziękowania
 • Poduszki na obrączki ślubne
 • Numerki na stół weselny
 • Kartki na kołacz
 • Księgi Gości
 • Tablice Weselne
 • Pudełka na ciasto
 • Pudełka na koperty
Opisy poszczególnych produktów znajdują się na stronie: informacje o pruduktach Oprócz tego możemy wykonać wszystkie inne rzeczy z papieru. Na przykład:
 • śpiewniki do kościoła
 • opaski na serwetki
 • kartoniki inne na stoły weselne
 • kartoniki z numerkami na stoły przycięte do wymaganego rozmiaru
 • tablicę powitalną
 • i inne na zamówienie.

2. Jak złożyć zamówienie?

Zamówienie można złożyć na stronie sklepu internetowego (www.nadzwyczajki.pl) poprzez formularz zamówienia lub poprzez wiadomość mailową (sklep@nadzwyczajki.pl). Zamówienie można również złożyć osobiście w pracowni sklepu na ul. Rolnej w Katowicach (dokładny adres tutaj). Więcej o składaniu zamówienia na stronie: etapy realizacji zamówienia

3. Jak uzgadniane jest zamówienie – personalizacja

Jeśli zamówienie składane jest drogą elektroniczną (sklep, mail) uzgadnianie wyglądu produktów dzieje się telefonicznie i przede wszystkim poprzez e-mail. W pierwszej kolejności oczekujemy na materiały do personalizacji produktów, które prosimy by przesłać mailem (można również wpisać w formularzu zamówienia w sklepie internetowym). Następnie w ciągu kilku dni przygotowujemy projekty i przesyłamy ich podglądy w odpowiedzi na Państwa maila. Zachęcamy do wnikliwego sprawdzenia wszystkich elementów projektu, przede wszystkim tekstów. Można wnosić poprawki do własnego pomysłu (3 razy). Trzeba :) zgłaszać uwagi do naszych błędów. Dopiero po uzyskaniu akceptacji przystępujemy do druku i prac ręcznych.

4. Czy można zmieniać kolory zaproszenia i innej papeterii?

Poszczególne zaproszenia oraz inną papeterię możemy na życzenie przygotować w innych kolorach. Jeśli zmiana kolorystyki jest pracochłonna do zamówienia doliczona jest cena za przygotowanie. Więcej na ten temat na stronie: ceny papeterii oraz koszty dodatkowe

5. Jak przesłać materiały do personalizacji?

Materiały do personalizacji można przesłać:

 • W wiadomości mailowej
 • W załączniku do wiadomości mailowej jako plik tekstowy lub arkusz kalkulacyjny. Pliki powinny być edytowalne. Lista gości w pliku kalkulacyjnym komórka pod komórką lub w pliku tekstowym wiersz pod wierszem, bez punktowania czy numerowania.
 • W polu „personalizacja” w formularzu podczas składania zamówienia w sklepie internetowym
 • Plik z przygotowanymi materiałami do personalizacji można załączyć w formularzu podczas składania zamówienia w sklepie internetowym.

6. Jak pakowane i wysyłane jest zamówienie

Zamówienia pakowane są w tekturowe pudełka z wyściółką w postaci folii bąbelkowej. Produkty są tak układane w pudełku, by nie przemieszczały się podczas podróży. Karton jest dodatkowo owijany folią strecz lub umieszczany w specjalnej kurierskiej folii. Folie te chronią przed wilgocią.

Zamówienia wysyłamy kurierem, Inpostem – paczkomaty lub Pocztą. Więcej na temat przesyłek tutaj

7. Szacunkowy koszt zamówienia/rabaty

Szacowane kwoty dla zaproszenia, winietki, zawieszki „Pierwszy taniec”

 • Szacunkowy koszt na zaproszenia winietki i zawieszki dla 30 gości: 15 zaproszeń, 30 winietek, 30 zawieszek = 203,50 zł (brak rabatu)
 • Szacunkowy koszt na zaproszenia winietki i zawieszki dla 65 gości: 35 zaproszeń, 65 winietek, 50 zawieszek = 352,00 zł (Rabat: 5%)
 • Szacunkowy koszt na zaproszenia winietki i zawieszki dla 100 gości: 60 zaproszeń, 100 winietek, 70 zawieszek = 529,20 zł (Rabat: 10%)
 • Szacunkowy koszt na zaproszenia winietki i zawieszki dla 200 gości: 100 zaproszeń, 200 winietek, 150 zawieszek = 918,00 zł (Rabat: 15%)

Rabaty nie są naliczane automatycznie w sklepie internetowym. Koszt zamówienia w przypadku możliwość udzielenia rabatu jest liczony indywidualnie.

8. Co zawiera się cenie produktu

Ten punkt omówiony jest na stronie: Ceny papeterii

9. Terminy realizacji

W miesiącach luty – sierpień realizacja może się wydłużyć do około 2 tygodni. W miesiącach wrzesień – styczeń przyśpieszamy do około tygodnia.

10. Wykorzystywane papiery

Korzystamy przede wszystkim z papierów perłowych – z perłowym połyskiem, z papierów matowych z drobną fakturą i w różnych kolorach: przede wszystkim biały oraz kremowy, a także bordowy, granatowy, zielony, brązowy, złoty, srebrny i inne. Gramatura papierów to zazwyczaj od 230 gram do 250 gram.

11. Możliwość zamówienia innej papeterii w późniejszym czasie

Zazwyczaj najpierw przygotowujemy zaproszenia, a kilka miesięcy później znów nawiązujemy kontakt, by w stylu zaproszenia przygotować papeterię weselną. Wiadomo wówczas jaka ilość gości potwierdziła swe przybycie, bliżej wesela jest także omówione menu, czy też wiadomo jaki będzie wystrój sali.

12. Brak winietki, zawieszki i innej papeterii w stylu zaproszenia

Nic nie szkodzi. Jeśli zamawialiście zaproszenia i teraz w podobnym stylu chcielibyście zamówić papeterię weselną, a w sklepie internetowym jej nie ma przygotujemy te wzory na zamówienie bez pobierania opłaty za te projekty.

13. Bezpieczeństwo zamawiania w sklepie Nadzwyczajki.pl

Jeśli po otrzymaniu zamówienia zdajecie sobie sprawę, że w zamówieniu jest błąd (np. błąd w tekście), a w zaakceptowanym podglądzie tego błędu nie było robimy zamówienie od nowa i my (sklep) pokrywamy wszystkie koszty. Jakiekolwiek błędy by nie powstały – zapraszamy do kontaktu. Zależy nam na Waszym zadowoleniu.

14. Minimalna ilość zaproszeń

Prosimy by minimalna ilość zaproszeń czy innego produktu wynosiła 10 szt. Mniejszą ilość zaproszeń również przygotujemy, ale z dodatkową opłatą za personalizację i przygotowanie.

15. Czy można domówić jedną sztukę zaproszenia czy winietki?

Jeśli po otrzymaniu partii zaproszeń czy też winietek okaże się, że zabrakło kilku sztuk lub nawet jednej – dodrukujemy i wyślemy pocztą.

16. Czy można zamówić próbki?

Tak – serwis próbkowy znajduje się na stronie: serwis próbkowy

17. Czy możliwe jest wykonanie swojego projektu, ile poprawek jest możliwych? Jaki jest koszt?

Z przyjemnością wykonany dla Państwa projekt indywidualny. Zapraszam na stronę: zaproszenie na indywiduanlne zamówienie Możliwe są 3 poprawki. Projekt jest płatny z góry. Czas oczekiwania na sam projekt to około 1 tydzień.

18. Czy koperty są w cenie zaproszeń? Czy możliwy jest nadruk na kopertach?

Koperty zazwyczaj nie są wliczone w cenę zaproszenia. Koperty można zakupić na stronie: koperty do zaproszeń lub tez uzgodnić z nami mailowo ich zakup. Koperty zwykłe białe/ecru, ale z podwyższoną gramaturą zazwyczaj oferujemy w cenie hurtowej – 0,30 zł/szt. Na kopertach możemy wydrukować imiona gości, grafikę, adres gości. Te usługi będą wyceniane indywidualnie.

19. Urlopy

Informacje o urlopach są publikowane na stronie: urlop w sklepie Podczas urlopu kontakt ze sklepem może być ograniczony, a czas realizacji zamówienia może się wydłużyć.

20. Czy możliwe jest wydrukowanie kilka różnych tekstów zaproszenia w jednym zamówieniu?

W jednym zamówieniu możemy wydrukować 4 różne teksty zaproszenia: tekst standardowy: ślub+wesele, tekst zawiadomienia: sam ślub oraz ich odpowiedniki z pustym miejscem na wypisanie odręczne imion gości. Możemy również wydrukować inne teksty, np.: specjalny dla rodziców i inne. Za ich przygotowanie pobierzemy dodatkową opłatę (10 zł zazwyczaj)

  powrót