Kartoniki na kolacz weselny

Kartoniki na kołacz weselny

Kartka na kołacz weselny firmy Nadzwyczajki.pl
Ozdobny kartonik na kołacz weselny
Ozdobne kartoniki służą do dekoracji kołacza weselnego, którym, według tradycji śląskiej Narzeczeni chwilę przed ślubem częstują swoja rodzinę, sąsiadów, współpracowników oraz przyjaciół. W sklepie Nadzwyczajki.pl kartoniki wykonujemy na zamówienie. Jest to produkt w pełni spersonalizowany co oznacza, że drukujemy na nich wybrane przez Narzeczonych teksty, ich imiona, a także datę uroczystości.

Zapraszamy do zapoznania się ze z szczegółową oferta wizytówek na kołacz w sklepie Nadzwyczajki.pl.

Ozdobne wizytówki na ciasto weselne

Wizytówki wykonane są z ozdobnych kartonów o wysokiej gramaturze i w przeróżnych kolorach. Oprócz tekstów drukowane są na nich także ozdobne elementy graficzne, imiona narzeczonych oraz data uroczystości. W rezultacie kartoniki są bardzo eleganckie, a jednocześnie proste i klasyczne.

Podziękowanie po weselu

Zachęcamy również do zakupu ozdobnych wizytówek, które przygotujemy dla Was w formie podziękowań. Takie podziękowania są najczęściej dołączane do pudełek z ciastkami wręczanymi gościom podczas pożegnania po przyjęciu weselnym.

Historia kołacza weselnego

Kartka na kołacz weselny firmy Nadzwyczajki.pl
Czerwona kartka na kołocz weselny
Dzielenie się kołoczem weselnym, bo tak prawidłowo w gwarze śląskiej nazywa się to ciasto, jest jedną z niewielu już tradycji weselnych praktykowanych na Górnym Śląsku. Kołocz to przede wszystkim pyszne ciasto. Składa się z trzech warstw. Spód stanowi drożdżowe ciasto, w środku znajduje się nadzienie makowe, serowe lub jabłkowe, całość przykrywa posypka.

Tradycją jest częstowanie sporym kawałkiem kołocza rodzinę, sąsiadów, przyjaciół, przy czym w przeszłości bardzo dużą uwagę przywiązywało się do kolejności. Należało obdarować kołaczem najpierw najważniejsze w hierarchii rodzinnej czy wiejskiej osoby. Ważna była i jest do teraz zasada wzajemności. Młodzi w odpowiedzi otrzymują zazwyczaj podarunek ślubny. W dzisiejszych czasach mile widziana jest koperta.

Teksty do kartoników na kołacz weselny

Na kartonikach drukujemy dowolne teksty. Zapraszamy do przejrzenia przykładów w dokumencie: teksty do kartoników na kołacz weselnyZobacz ofertę w sklepie internetowym