• Zamówiony towar jest na żywo jeszcze lepszy niż na zdjęciach. Serdecznie polecam, wszystko bardzo szybko wysłane :)
  eaxene
 • Wszystko wspaniale, za kontakt ze sprzedającym daję wielką 6tkę. Zawieszki super i w ogóle ogromny POZYTYW. Oby więcej takich sprzedających.
  cieslaczyk85
 • Zawieszki na wódkę przepiękne i oryginalne. Kontakt ze sprzedawcą bardzo miły, uwzględnia wszystkie uwagi. Gorąco polecam.
  raukodin
 • Dla mnie BOMBA! ... POLECAM GORĄCO WSZYSTKIM KUPUJĄCYM, EFEKT NIESAMOWITY! :)
  wronek000

Rocznice ślubne


Nadzwyczajki.pl
mają przyjemność zaoferować Państwu wyjątkowe zaproszenia rocznicowe zaprojektowane z myślą o małżeństwach chcących w szerszym gronie celebrować swoją rocznicę ślubu.

Ceny zaproszeń od 4,49 zł!

Pełna personalizacja

i koperta w cenie zaproszenia!


przycisk zobacz ofertę w sklepie internetowym


Zaproszenie na rocznicę ślubu

Zaproszenie na rocznicę ślubu

Specjalne rocznice ślubne

Rocznice ślubu mają swoje nazwy. Nadzwyczajki.pl oferuje specjalne projekty zaproszeń rocznicowych na najważniejsze z nich:

Zaproszenia na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu to uroczystość obchodzona przez małżeństwa związana z datą zawarcia przez nie związku. Większość z nich otrzymała tradycyjne nazwy, jak na przykład srebrna rocznica i złota rocznica. Historycznie nazwy te pochodzą z czasów Cesarstwa Rzymskiego, kiedy to mężowie koronowali swe żony srebrnym wiankiem na 25 rocznicę ślubu i złotym na 50 rocznicę ślubu.
W 20 wieku komercjalizacja tego wydarzenia doprowadziła do nazwania większości rocznic. Nazwy zostały najczęściej skojarzone z tradycyjnym podarunkiem należnym jubilatom z okazji ich uroczystości.

Najpopularniejsze okrągłe rocznice które zwykło się obchodzić w Polsce to:

 • 5 - drewniana
 • 10 - cynowa / aluminiowa
 • 15 - kryształowa
 • 20 - porcelanowa
 • 25 - srebrna
 • 30 - perłowa
 • 35 - koralowa
 • 40 - rubinowa
 • 50 - złota
 • 60 - diamentowa

W języku potocznym rocznice ślubne nazywane są również "godami".

Wyjątkowe jubileusze ślubne

Rocznica ślubu to doskonały czas na podsumowanie wspólnie spędzonych lat i docenienie siebie nawzajem. Warto rocznice celebrować w dobie co raz częstszych rozwodów. Każdy kolejny jubileusz traktowany być powinien wyjątkowo.

Nazwy rocznic ślubnych

W kulturze polskiej istnieje tradycja, według której niektóre rocznice ślubu, czyli tak zwane gody posiadają swoje nazwy. Kolejne rocznice świadczą o solidności małżeństwa i wytrwałości małżonków, więc każda kolejna nazwa jest szlachetniejszym symbolem niż poprzedni. Nazwy pierwszych rocznic czyli papierowa i bawełniana, mówią o DELIKATNOŚCI, jaką cechują się pierwsze wspólne lata. Małżonkowie dopiero poznają uroki wspólnego życia, starają się o siebie wzajemnie i dopiero budują małżeństwo.


Zaproszenie na rocznicę ślubu

Zaproszenie na rocznicę ślubu

Prezenty na Rocznicę ślubu

Nazwy takie jak złote srebrne gody, pomagają w wyborze prezentów z okazji rocznicy. Na przykład dwudziesta rocznica ślubu, zwana jest Porcelanową, więc doskonałym prezentem może być porcelanowy zestaw obiadowy, a rocznica dwudziesta piąta to Srebrne Gody, gdzie prezentem może być na przykład srebrna zastawa. Bliska rodzina podarować może bardziej osobisty prezent, na przykład album ze zdjęciami przekrojowymi od pierwszej randki po rocznicę.

Medal z okazji Złotych Godów

Złote Gody, czyli pięćdziesiąta rocznica ślubu, a także późniejsze gody szmaragdowe, diamentowe, brylantowe i dębowe, traktowane są wyjątkowo nie tylko przez obchodzące rocznicę małżeństwo i ich bliskich, ale także przez władze państwowe. Prezydent miasta, w imieniu prezydenta RP, wręcza małżonkom medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Obchodzenie kolejnych rocznic ślubu oznacza nie tylko to, że małżonkowie się kochają. Świadczy też o ich uporze, wierze w wartości i rodzinę. Każdy powinien pamiętać, że małżeństwo to nie tylko dobre, radosne chwile ale też ciężkie, smutne i trudne momenty. Dlatego świętowanie kolejnego jubileuszu powinno opierać się na wzajemnym dziękowaniu sobie za przeżyte razem lata, wspominaniu najpiękniejszych chwil i radości z posiadania siebie nawzajem.


Zaproszenie na Srebrne Gody

Zaproszenie na Srebrne Gody

Gwarancja satysfakcji

Wynikająca z naszego pełnego zaangażowania - tak abyś Ty, drogi kliencie, był zadowolony z zakupów u nas.

Bezpieczeństwo

Zarejestrowana w Polsce działalność i doświadczenie w dziedzinie IT/Security.

Szybka dostawa

Szybka realizacja zamówienia to jeden z naszych priorytetów. Nas też irytują nierzetelni sprzedawcy..

Oryginalne produkty

Nasza oferta to wyłącznie autorskie projekty - wyjątkowe i dostępne tylko tutaj.